Facebook'ta Amerikan Cam Filmi 'ni Takip Edin !
Cam Filmi
Cam Filmi
Cam Filmi

Günümüzde cam filmi git gide yayılmaktadır ve bu alanda sizlere fayda sağlaması amacıyla cam filmi portalımızı açmış bulunmaktayız. Burada sizlere cam filmlerinin avantajlarından, dezavantajlarından ve varsa diğer önemli sebeplerinden bahsedeceğiz. Cam Filmi nereye uygulanırsa uygulansın ilk olarak en önemli özelliği insanlara zarar gelmesini engellemekterdir. Bunun nedeni de camın kırılmasından sonra dağılmasını engelleyerek herhangi bir yerinizde çizikler veya kesikler olmasını engeller. Cam Filmini yapısında bulunan plastik madde sayesinde camın dağılması engellenir. Diğer bir faydası ise güneş ışığının zararlı ışınlarından direk olarak temasınızı engeller.

Cam Filmi Nedir ve Yapısında Neler Bulunur ?

Yapısında plastik maddecik parçaları bulundurduğu için yumuşak ve kıvrılabilir bir yapıya sahitpirler. Uygulandığı yüzeye sıkıca yapışması bu filmin yapısındaki elastiki maddeden kaynaklanır.. İçerisinde özel yapışkan maddeler, polyester, çizilmez film tabakası, Uv ışınlarını emici tabak bulunmaktadır. Ayırca Renkli Cam Filmleri dedikleri filmlerin içerisine renk oluşturan maddeler kataraktan istenilen renk tonlarında film elde edilmesi sağlanır. Örnek olarak siyah film, aynalı film, metal film, bal köpüğü filmleri oluşturulur.


Cam Filminin Özellikleri ?

- Yapısındaki bulundurduğu esnekliğin ve renk tonajının ahengiyle otomobilinize uyum sağlayarak bir orjinallik oluşturur.
- Aynalı, Renkli, Parlak olan Cam Filmleri kullanıldığında ise marjinal bir görünüm elde edilerek, dışarıdan görmek zorlaştırılır.
- Aracınızın içinde evinizdeki kadar rahat hareket etmenizi sağlayacak çünkü sizi kimse göremeyecek.
- Git gide artan güneş ışının etkisinden sizlerin daha az etkilenmesini sağlayarak. Uv ışınlarınıda keser.

Cam Filmi Çeşitleri ? Açık Ton Koyu Ton Renkli, Parlak=aynalı

Cam Filmleri her firmaya göre çeşitlilik göstermektedir. Kimileri Oto cam Filmleri, Mimari Cam Filmleri, Dekoratif Cam Filmleri, Güvenlik Koruma Filmleri ve de ikinci kalite filmler olarak gruplandırmaktadırlar. Filmlerde renk çeşitlilikleri bulunmaktadır. Yine her marka farklı renk tonları sunmaktadırlar. Siyah, açık siyah, orta ton, koyu ton diye adlandırılır. Fazla rastlanmasada bal köpüğü tonu çok estekik durmakta ve iyi koruma sağlamaktadır. Cam Filmlerinde camdan gelen ışınların kırılma derecelerine göre sınıflara ayrılırlar. %5, %20 %35 ve %50 tarzında ışık geçirgenliği sağlarlar.
 
< Önceki   Sonraki >

Cam Filmi ve Oto Cam Filmi alanında billinçlendirme sitesidir.
Site içeriği izinsiz kesinlikle kopyalanamaz.